Plavba Kanárské ostrovy

TERMÍN: 10.2.- 17.2.2024

 

CENA: 22 500,- Kč/osoba

 

Zážitková plavba – Kanárské ostrovy

Proč se na Kanárské ostrovy vypravit během středoevropské zimy?  Doma je zima, tak proč si nepřijet pro sluníčko a pohodu ostrovního života, třeba plavbou kolem západních ostrovů Tenerife, La Gomery či La Palmy? 

 

V období února navíc probíhá na Kanárských ostrovech karneval, který je druhý největší po Rio de Janeiro. Všechny ostrovy jsou barevné, lidé se radují a oslavují život.

 

Kanárské ostrovy, neboli jak je často návštěvníci nazývají “šťastné ostrovy”, jsou svou polohou dokonalou slunečnou dovolenou. 

Čeká na vás tak trochu „jiná“ dovolená, kde podmínky diktuje moře a každé nové dobrodružství zde, vám zůstane pod plachtami i později tam doma, jako jedinečná vzpomínka.  A to vám garantujeme, že nebudete chtít zvednout kotvy a jet zpět do Čech!! 

Začínáme naloděním na plachetnici nedaleko Santa Cruz na ostrově Tenerife. Kurs povede na Západ od Kanárských ostrovů,  legendárního sopečného souostroví západního  pobřeží severní Afriky v Atlantském oceánu.

Čekají na vás nezapomenutelné zážitky – na moři budete zdolávat náročné námořní trasy, noční přeplavby mezi ostrovy, či pevninské návštěvy, to vše v doprovodu adrenalinu pod plachtami. Období na přelomu listopadu a prosince je z hlediska počasí optimální, a tak lze tvrdit, že tohle je prostě ideální námořnická letní dovolená v zimě! Navíc – všechny námořní míle, které si užijete na palubě -můžete doložit ke zkoušce MDČR kat. C. 

Na Kanárských ostrovech panuje celoročně velmi příjemné počasí a ne nadarmo se jim přezdívají ostrovy věčného jara. 

 

Vydejte se s námi za dobrodružstvím!

Rádi se s vámi osobně setkáme před cestou. Schůzka bude důležitá, abychom vám poradili, co si např. vzít s sebou, a co rozhodně potřebovat nebudete.

 

 

Co je zahrnuto v ceně?

  • 7-denní pronájem plachetnice
  • služby kapitána, který se postará o vše potřebné spojené s plavbou
  • doprava kapitána do/z místa nalodění 

 

Co není zahrnuto v ceně?

  • turistické taxy a vstupy
  • doprava posádky na Kanárské ostrovy (letenky pro vás rádi zajistíme)
  • transit z/na letiště
  • strava včetně kapitána (to budeme řešit na místě, ale vězte že Kanárské ostrovy, resp. Španělsko je zemí, kde není draho, takže žádné obavy. A navíc ta směsice mořské, čerstvé kuchyně)
  • proč jet na loď s kapitánem a jak to vůbec na lodi na lodi chodí, pokud jedete s kapitánem si můžete přečíst zde)
  • přístavní poplatky
  • spotřeba nafty 
 

Na jaké lodi poplujeme?

na pětikajutové jednotrupé lodi. 

 

Něco málo o plavební oblasti

Trasa plavby:

západní ostrovy- Tenerife, La Gomera, El Hierro (konečná trasa plavby bude upřesněna dle povětrnostních podmínek) 

ostrov Tenerife

je největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. Hlavní centrum turistického ruchu s řadou letovisek a hotelovými komplexy se nachází na jihu ostrova. Zatímco sever je spíše skalnatý, pobřeží na jihu tvoří písečné pláže (písek byl převážně dovezen ze Sahary).

ostrov La Gomera

druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví. Ostrov byl v minulosti mnohem větší, ale erozí se zmenšil o více než polovinu. Obyvatelé ostrova se mimo jiné domlouvali pískáním, které je částečně používané dodnes, dobrý pískač se za dobrých podmínek dorozumí na vzdálenost až 3–4 km. 6. září 1492 se na ostrově zastavil Kryštof Kolumbus na své cestě přes Atlantský oceán při níž později objevil Ameriku.

ostrov La Palma

je jedním ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m), kde se nachází známá hvězdárna. Na vrcholu Je to největší astronomické pracoviště severní polokoule, kde na ploše asi 2 km² pracuje celkem 13 teleskopů, obsluhovaných vědci z různých států. La Palma je v současné době nejvíce vulkanicky aktivní ze všech Kanárských ostrovů.

Ostrov El Hierro

je nejmenší a nejzápadnější z Kanárských ostrovů. Flora i fauna ostrova je velmi zvláštní, a tak je od roku 2000 prohlášen za biorezervaci UNESCO. Ve starověku se Kanárské ostrovy pokládaly za západní konec obyvatelného světa, a tak řecký geograf Klaudios Ptolemaios uvažoval o tom, že by se od tamějšího poledníku měly počítat zeměpisné délky. Francouzský král Ludvík XIII. roku 1634 stanovil jako nultý poledník ostrov El Hierro. Teprve od roku 1884, kdy byl z praktických důvodů mezinárodně přijat nultý poledník podle hvězdárny v londýnském Greenwich, se od tohoto počítání postupně opustilo

Nabídku pro skupinu až 12 osob pro vás obratem individuálně připravíme 

Rezervace/objednávka