Kapitánský Kurz vmp
Kapitánem snadno a rychle
Získejte oprávnění vést loď na vnitrozemských i příbřežních vodách s naším kapitánským kurzem VMP. Naučíme vás vše potřebné pro úspěšné složení zkoušek a bezpečnou plavbu. Vydejte se za dobrodružstvím na vodě a objednejte si kurz ještě dnes!
Kategorie
Jakou kategorii si vybrat?
VMP- motor
Po složení teoretické a praktické zkoušky, můžete vést rekreační plavidlo bez omezení výkonu motoru na vnitrozemských vodách.
S- plachetnice
Po složení teoretické a praktické zkoušky, můžete vést plachetnici bez omezení rozměru plachet na vnitrozemských vodách.
MPZ (C)
Po teoretické zkoušce můžete vést motororou loď nebo plachetnici na moři do 1NM od pobřeží a vnitrozemských vodách
Cena zahrnuje
- Víkendový, teoretický, kurz dle vybrané kategorie
- Cvičná plavba 2 hodiny
- Praktická zkouška dle vybrané kategorie
- Vytištěná skripta na míru
- Pomůcky
- Káva, čaj, voda
Storno podmínky
Pokud se vám z jakéhokoliv důvodu nepodaří zúčastnit se kurzu (plavby, výuky) v předem domluveném termínu, samozřejmě o své peníze nepřijdete. Můžete si domluvit změnu termínu nebo Vám vystavíme dárkový voucher ve stejné hodnotě za Vámi zaplacené služby. Dárkový voucher je přenosný i na jinou osobu s dobou platnosti do konce aktuálního roku. Storno platí pro všechny typy kurzů, cvičných plaveb a výletních plaveb. Zakoupením služeb souhlasíte s těmito storno podmínkami.
výuka
Rozdělení výuky
Teoretická výuka
Seznámíte se s legislativou, signalizací plavidel a základními pravidly plavby. Zahrnuje také technické základy a první pomoc. Dva dny teoretické výuky.
Praktická výuka
Zahrnuje přípravu na plavbu, kontrolu zařízení a činnosti zajišťující bezpečnost, nautické dovednosti s plavidlem, připlutí, vyplutí, zakotvení a zvládání mimořádných situací, manévry v přístavech a proplavování plavební komorou.
Kapitánské průkazy
K vydání průkazu je potřeba
Registrace ke zkouškám probíhá:
- elektronicky přes portál Státní plavební správy přihlášením přes identitu občana (e-občanka, bankovní identita…). Z tohoto důvodu není možné provést přihlášení za vás.
- zasláním dokumentů na adresu pobočky Státní plavební správy v místě kde chcete zkoušku absolvovat.
Přihlásit se k závěrečným zkouškám na SPS můžete až po absolvování praktické zkoušky a po vyšetření u lékaře.
kapitánské průkazy
K vydání průkazu je potřeba
- žádost - jen v případě zaslání poštou (zde)
- potvrzení od lékaře (zde)
- kolek 500,- Kč
Registrace ke zkouškám probíhá elektronicky přes portál Státní plavební správy přihlášením přes identitu občana (e-občanka, bankovní identita…). Z tohoto důvodu není možné provést přihlášení za vás. Druhou možností je zaslání dokumentů na adresu pobočky Státní plavební správy v místě kde chcete zkoušku absolvovat.
Výuka
Průběh výuky
Noví kapitáni mají k dispozici výukové materiály „šité na míru“, které jsou napsány jednoduchou formou.
Časový rozvrh teoretické výuky:
- první den (9:00- 17:00)
- druhý den (9:00- 14:00)
- Druhý den si vyzkoušíte zkušební online testy.
Po dokončení teoretické výuky následuje praktická zkouška (ve vypsaných termínech) a dále závěrečná zkouška na Státní plavební správě formou testu.
Termíny praktické zkoušky a její osnova jsou k dispozici zde. Praktická zkouška není obsahem víkendového teoretického kurzu, koná se v jiný den. O termínu budete informováni. V ceně za kurz VMP je již cena praktické zkoušky započítána.
výuka
Průběh výuky
Noví kapitáni mají k dispozici výukové materiály „šité na míru“, které jsou napsány jednoduchou formou.
Časový rozvrh teoretické výuky:
- první den (9:00- 17:00)
- druhý den (9:00- 14:00)
- Druhý den si vyzkoušíte zkušební online testy.
Po dokončení teoretické výuky následuje praktická zkouška a dále teoretická závěrečná zkouška na Státní plavební správě formou testu.
Termíny praktické zkoušky a její osnova jsou k dispozici zde. Praktická zkouška není obsahem víkendového teoretického kurzu, koná se v jiný den. O termínu budete informováni. V ceně za kurz VMP je již cena praktické zkoušky započítána.
kapitánský kurz VMP
Co o nás řekli zákazníci?
plavby
Co o nás řekli zákazníci?
FAQ
Co znamená označení jednotlivých kategorií?
Kategorie M označuje motorovou loď s neomezeným výkonem motoru, kategorie S, plachetnici s neomezenou plochou plachet a kategorie MPZ (C), mezinárodní průkaz. Dále se můžete setkat s označením kategorie M20 a S20. To je označení pro omezené kategorie do 20 kw a do 20m2 plochy
plachet. My tyto varianty nevyučujeme.
Jak dlouho kurz trvá?
Výuka teorie trvá dva dny, následně půjdete na praktické zkoušky, které jsou většinou v rozmezí dvou hodin. Praktická zkouška neprobíhá ve stejné dny jako výuka teorie! První den kurz trvá většinou od 9:00 do 17:00, druhý den pak cca do 13:00.
Je nutné se účastnit praktické části kurzu?
Praktická část je povinná pro motorová plavidla s výkonem nad 20 kW nebo pro plachetnice nad 20 m² plachet.
Kde probíhá praktická část kurzu?
Praktický výcvik se odehrává v Praze na Vltavě, kde se uchazeči učí základní manévry s plavidlem jako jsou otáčení, přistávání a proplutí zdymadlem.
Co zahrnuje teoretická část kurzu?
Teoretická část se zaměřuje na pravidla plavby, navigaci, meteorologii, signály, bezpečnost na vodě a na znalosti o plavidlech. Víceméně probíráte stejné otázky, které pak budou u závěrečného písemného testu na SPS.
Je nutné mít před kurzem nějaké předchozí zkušenosti s plavbou?
Nejsou vyžadovány předchozí zkušenosti, zejména pokud se jedná o malá plavidla. Kurz je přizpůsoben i začátečníkům.
Jak probíhá závěrečná zkouška po kurzu?
Po absolvování kurzu musí uchazeč složit zkoušku, která se skládá z teoretické části (testu) a případně z praktické zkoušky na vodě. Teoretická část zkoušky se skládá na SPS dle výběru pobočky (Praha, Děčín, Přerov). Praktická zkouška pak na naší lodi v Praze.
Mohu opakovat zkoušku, pokud neuspěji?
Ano, pokud neuspějete u první zkoušky, můžete ji opakovat. Zdarma 2x.
Co potřebuji k přihlášení do kurzu?
Vyplnit přihlášku na našich stránkách a uhradit poplatek za kurz. Platba před kurzem je zapotřebí proto, abychom s vámi mohli s jistotou počítat. Na každém kurzu je omezený počet míst
Jaké materiály jsou poskytovány během kurzu?
Na našich kurzech obdržíte vytištěná skripta. Ty vám zůstávají a můžete si do nich psát poznámky.
Je možné získat oprávnění i na plavbu po moři v rámci kurzu?
Tzv. kategorie C (mezinárodní průkaz) je již v našich kurzech obsažena. S tímto průkazem můžete plout 1NM od břehu a příbřežních ostrovů a také ve vnitrozemí v celé EU Máme na výběr jen ze dvou kategorií, pouze motorová a motorová loď i plachetnice. Přistoupili jsme k tomu z důvodu větší přehlednosti pro klienty, kteří většinou tápou v různých označeních kategorií a kurzů.
Je na kurzu přestávka?
Ano 🙂 Instruktor rozděluje výuku na více bloků a mezi nimi jsou kratší přestávky a jedna delší přestávka na oběd.
Pro koho jsou kurzy určeny?
Kurzy jsou určeny pro osoby, které chtějí získat průkaz Vůdce malého plavidla. Věk je omezen od 16- ti let
Jaká je cena kurzu a co vše je v ní zahrnuto?
Ceny jsou rozděleny podle kategorií, které chcete získat. Kategorii M (motorová loď + mezinárodní průkaz) a kategorie S (motorová loď, plachetnice a mezinárodní průkaz). V ceně je pak zahrnuto: teoretická výuka kvalifikovaným instruktorem, tištěná skripta, praktická zkouška dle výběru kategorie a malé občerstven
Kde se kurzy konají?
V Praze se kurzy konají na Praze 5- v Ženských domovech a v Děčíně, v Městské knihovně. Před každým kurzem obdržíte pozvánku, kde bude místo uvedeno.
Je součástí kurzu i praktický výcvik na vodě?
Součástí kurzu je zácviková plavba. Zatím není praktický výcvik k získání průkazu potřeba. Nicméně se kurzů zúčastní i klienti, kteří nikdy za kormidlem nestáli. Z tohoto důvodu je součástí praktické zkoušky i zácviková plavba. Doporučujeme, než sami vyplujete, absolvovat cvičnou plavbu pod vedením instruktora. Na výběr pak máte ze dvou, čtyř, šestihodinových cvičných plaveb anebo se můžete zúčastnit kondiční plavby v Holandsku a spojit tak dovolenou s výukou za kormidlem.
Kolik účastníků bývá v jednom kurzu?
Ve skupinové výuce bývá mezi 10- 15 účastníky. Na individuální výuce pak maximálně tři osoby (rodina. přátelé, kolegové).
Jaký průkaz získám?
Po úspěšném složení teoretických zkoušek (testu) na SPS, ihned obdržíte průkaz Vůdce malého plavidla. Přihlášení na zkoušky probíhá online přes identitu občana anebo poštou, zasláním na adresu příslušné SPS, kde chcete zkoušky skládat. Veškeré informace včetně formulářů vám pošleme po kurzu e-mailem.
Probíhá zkouška na SPS v jiný termín než je teoretický kurz?
Ano, závěrečná zkouška neprobíhá ve stejné dny jako výuka teorie. Na tu se musíte přihlásit zvlášť a vybrat si vhodný termín.
Jaké formuláře potřebuji pro SPS?
K vydání průkazu je zapotřebí zaslat (buďto online nebo poštou) potvrzení od vašeho praktického lékaře a námi potvrzenou praktickou zkoušku. Formulář k lékaři vám zašleme e-mailem.
Potřebuji s sebou na kurz nějaké formuláře?
S sebou nepotřebujete žádný z formulářů. Zašleme vám je e-mailem po teoretické výuce. Formuláře vyplníte až při přihlašování na závěrečné zkoušky, na SPS.
Kontaktujte nás
Máte nějaké otázky?
kapitánský kurz VMP