Dovolte nám, abychom se s vám pozastavili nad tímto rozhodnutím a vysvětlili rozdíl mezi nabídkou pro naše budoucí klienty kapitánského kurzu.
Obecně v naší společnosti vzniká velká poptávka pro získání průkazu Vůdce malého plavidlaa my se tentokrát pozastavíme nad rozdílem mezi individuálním a “standardním” kurzem, které školící středisko Lodník.cz nabízí.
Licence Vůdce malého plavidla
Získáním průkazu Vůdce malého plavidla s námi získáte licenci, kdy můžete vést motorovou loď až do délky 20m s neomezeným výkonem motoru. Pokud si licenci rozšíříte i o kategorii plachetnice (S), pak můžete vést plachetnici s neomezeným rozměrem plachet. Automaticky vyučujeme i mezinárodní působnost, tzn. příbřežní plavbu do 1 NM od břehu a příbřežních ostrovů nejen v ČR, ale v celé Evropě. Zde není zapotřebí žádné předešlé zkušenosti na moři a ani praktické zkoušky přímo na moři, tak jako u licence MDČR.
Pro získání průkazu je zapotřebí složit závěrečnou teoretickou zkoušku na Státní plavební správě a doložit formulář o absolvování praktické zkoušky na motorové lodi, v případě kategorie S- plachetnice, také i na plachetnici. Obě lodě máme k dispozici v Praze na Vltavě, kde zkoušky probíhají.
Rozhodně ale nedoporučujeme půjčovat si loď bez důkladné předchozí praxe za kormidlem.
Teoretická výuka
Ale zpět k teoretické výuce. Standardní výuka probíhá dva dny o víkendu, v předem stanovených termínech v Praze nebo v Děčíně. V průběhu dvou dnů probereme veškerou teoretickou přípravu všech kategorií. Termíny kurzů jsou k dispozici na našich webových stránkách a průběžně je doplňujeme. Při standardní výuce, může být přítomno mezi 10 až 15 uchazeči. Kurzy v Praze probíhají většinou v pronajatém prostoru se zajištěním, kde máme klid na dvoudenní přípravy. Kurzy v Děčíně pak v prostorách Městské knihovny s výhledem na Labe.
Praktická výuka
Po výuce teorie jsou zorganizovány praktické zkoušky obou kategorií. Zkoušky pořádáme v jiném termínu než ve kterém probíhá teoretická výuka a jsou vypsány většinou ve všední den. Praktická zkouška, při které dostanete i výuku základních nautických manévrů s lodí, trvá cca 2 hodiny a uchazeči o licenci získají první zkušenosti za kormidlem.
Poté od nás obdržíte osvědčení o vykonané praktické zkoušce. Poté se můžete přihlásit k závěrečným zkouškám na Státní plavební správě, která vám přidělí termín závěrečné zkoušky. Pro velkou časovou náročnost jsme upustili od přihlašování kurzistů ke zkouškám na SPS. Veškeré přihlašování a případné změny si uchazeč řeší s plavebním úřadem sám.
Individuální výuka
Oproti tomu individuální výuka probíhá většinou na naší lodi v Praze, která kotví na Císařské louce. Zde je prostor pro jednoho, maximálně však pro tři uchazeče. Je možné kurz uspořádat i na jiném předem domluveném místě, pokud máte k dispozici prostor pro přípravu teorie a je vás aspoň šest osob. Nic nám pak nebrání v cestě a můžeme se rozjet my za vámi 🙂
Termíny individuální výuky nemáme na našem webu uvedené, řeší operativně a na přání klienta. Kurz může probíhat ve všední den nebo také o víkendu. Doba výuky 2 dny zůstává stejná, jako u standardního kurzu. Tento způsob výuky dává prostor, pro větší individualitu, přizpůsobení vašemu tempu a také pro případně dotazy.
Další významnou změnou oproti standardní výuce je vyřízení přihlášení veškerého dokumentace pro závěrečné zkoušky na SPS. Snažíme se o maximální servis klienta. Praktické zkoušky jsou rozšířeny do 4 hodin nautické výuky za kormidlem. Individuálních kurzů se většinou zúčastní přátelé, rodinní příslušníci či kolegové, kteří chtějí absolvovat výuku společně a nechtějí být rušeni nikým dalším.
Záleží, který typ kurzu si nakonec vyberete. Vždy však se budeme snažit, tak jako v předešlých letech, o vaši naprostou spokojenost a vysokou hodnotou našich služeb. Vaše přítomnost na kurzu je nám velkým závazkem k vám.